DJI Osmo Mobile 2 Gimbal – İncelemem (2/5)

Cihazı hem incelemek hemde kullanmak için hepsiburada.com ‘dan satın aldık. Satın aldığımız tarihte (Temmuz 2019) fiyatı TL olarak 748 TL idi..  https://www.hepsiburada.com/dji-osmo-mobile-2-dji-turkiye-garantili-p-HBV00000CE041?magaza=Koycebine

Kusutu açılmış bir ürün yolladılar. Sanırım cihaz daha önce inceleme yapan şu youtuber ‘lara gidip gelmiş bir cihaz. Çünkü epeyce üzerinde çizik var. Öncelikle kutuyu elime aldığımda etiketinin açıldığını ve yeniden kapatıldığını gördüm. İçimden “kontrol amaçlı açmışlardır” dedim. Ardından tatil için yola çıktık.

Otele yerleşince ilk işim kurulumu yapmak olacaktı ki; kutunun için açıp bir baktım, cihaz bariz bir şekilde kullanılmış. Hatta kablosunun kenarında yemek artığı gibi birşey bile vardı. Abartmıyorum. Kabloyu önemsemiyorumda.. Fakat cihaz çizikler içerisindeydi. Ben bu gibi durumları çok önemseyen biri değilim, fakat bana bile rahatsız edici bir durum doğurdu.

Cihazı maalesef tatilde olduğum için iadesi ile uğraşamıyorum, iade süreci de 1 hafta zaten. Mecbur kullanacağız. Sıfır parası verip ikinci el bir cihaz almış olduk. Sorun değil, yeterki sağlıklı çalışsın, bir problemi olmasın benim için.

Alacak arkadaşlara tavsiyem: kesinlikle son dakika sipariş vermeyin. Cihaz geldiği gibi kontrol edin. Etiketi açılmışsa kesinlikle içine bile bakmadan iade edin. İnternette 50 tane arkadaş inceleme videosu çekmiş bu cihazla ilgili. O cihazlar nereden geliyor ve kimlere satılıyor anladım. Buda bana bir ders olsun.